Gel Formula – miękki pokarm w formie galaretki

Czy karmienie ryb może być zabawą? Oczywiście! Dla wielu akwarystów karmienie i obserwacja żerujących ryb to jeden z milszych i ciekawszych aspektów akwarystyki. Dzięki pokarmom z linii Gel Formula proces ten może być jeszcze bardziej interesujący. Stosując się do bardzo prostej instrukcji możesz przygotować w domu miękki pokarm Gel Formula dla swoich ryb w formie galaretki.

Forma galaretki – ryby to uwielbiają

Taka miękka, uwodniona formuła sprawia, że ryby wprost szaleją za tym pokarmem. Bez problemu dopasujesz ten miękki pokarm do wymagań żywieniowych ryb w twoim akwarium. Ponieważ możesz wybierać między pokarmami przeznaczonymi dla ryb wszystkożernych, roślinożernych i wszystkożernych.

Miękki pokarm dla ryb na przyssawce.

Gel Formula for Omnivorous Fish to miękki pokarm dla ryb wszystkożernych z algami  (8,5%), krylem (3%), czosnkiem, ekstraktem z czerwonej papryki i owocami.

Gel Formula for Carniovorous Fish to pokarm przeznaczony dla ryb mięsożernych. Zawiera ponad 24% bezkręgowców, w tym krewetki, kryl, kalanus, kalmary i larwy owadów.

Miękki pokarm w formie galaretki dla ryb mięsożernych .

Gel Formula for Herbivorous Fish to pokarm przeznaczony dla ryb roślinożernych, który zawiera przede wszystkim algi. Znajdziesz ich tutaj aż pięć gatunków: spirulina (Spirulina platensis), chlorella (Chlorella vulgaris), Lithothamnium calcareum oraz glony kelp – Ascophyllum nodosum i Laminaria digitata.

Jak przechowywać pokarmy Gel Formula

Pamiętaj, że pokarmy Gel Formula można mrozić. Świeżo przygotowane, przechowuj w lodówce do 5 dni. Jeżeli jednak masz mniej ryb i nie skarmisz całej obsady z jednej saszetki – zamroź pokarm. Wcześniej przygotuj jednorazowe porcje o wielkości odpowiedniej dla twojej obsady. Pamiętaj, by zawsze rozmrozić pokarm przed podaniem go rybom! Bez wątpienia pokarmy Gel Formula są doskonałą alternatywą dla naturalnych pokarmów mrożonych, z którymi zawsze istnieje ryzyko przeniesienia patogenów.

Gel Formula to bardzo wydajny pokarm

Zwróć uwagę na ogromną wydajność tego produktu. Saszetka o masie 35 g pozwala uzyskać mniej więcej tyle pokarmu, ile znajduje się w dwóch puszkach granulatu Supervit o objętości 100 ml.

Przyssawka w prezencie

Teraz w puszce, oprócz trzech saszetek 35 g, znajdziesz również przyssawkę. Przygotowując pokarm, np. w foremkach do lodu, możesz umieścić w płynnej jeszcze masie końcówkę przyssawki. Po stężeniu otrzymasz porcję pokarmu z wtopioną przyssawką. Teraz wystarczy tylko przykleić ją do szyby i cieszyć się obserwacją żerujących ryb.

Gel Formula miękki pokarm dla ryb

Najważniejsze cechy pokarmów Gel Formula

  1. Pokarmy Gel Formula możesz zamrażać. Dzięki temu masz zawsze pod ręką bezpieczny, pełnowartościowy pokarm.
  1. Potrzebujesz pokarm tonący, pływający, do przyklejenia do szyby, a może chcesz stworzyć naturalne żerowisko pokrywając kamień pokarmem? To wszystko możesz osiągnąć z produktami Gel Formula.
  1. Pokarmy Gel Formula są bardzo wydajne. Jedna saszetka pozwala uzyskać ilość pokarmu, która znajduje się w dwóch puszkach granulatu o objętości 100 ml.

dr inż. Aleksandra Kwaśniak-Płacheta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.